Canon EOS 6D  vstup do světa Full frame

Canon EOS 6D svou kvalitou nezklame

Sdílet na Facebooku

Skvělá kvalita snímků Canonu EOS 6D, díky senzoru Full frame, která nezklame

Canon EOS 6D je cenově nejdostupnější Full frame  zrcadlovka od Canonu a dá se v současné době pořídit okolo 39.000,- kč, postupně ho však nahrazuje nový model od Canonu, Canon  6D mark II, který jsem zatím neměl možnost vyzkoušet, každopádněje je  starší  verze Canon EOS 6D velmi dobrá volba vzhledem k poměrně příznivé pořizovací ceně.

 Mnohým začínajícím otografům, kteří to myslí s fotografováním vážně, zamotá hlavu,zda  při ceně okolo 40.000,- kč vstoupit do světa Full frame, nebo při podobné ceně koupit rychlý, odolný a dobře vybavený Canon  EOS 7D mark II, avšak se senzorem APSC který má své  limity.

Pokud preferujete optickou kvalitu, tak samozřejmě  bezdebat podává Canon EOS 6D nesrovnatelně lepší optický výkon, tj je nesrovnatelně lepší než  Canon 7D mark II s menším APSC čipem.

Osobně jsem Canon EOS 6D pořídil vzhledem k jeho nízké váze a skladné velikosti, protože při některých foceních kdy jsem celý den tahal těžký Canon 5D, nebo Canon D1, tak mě vždy pořádně bolela záda.

Canon EOS 6D ( sice pocitově trochu plasťáček ) nemá samozřejmě tak odolnou konstrukci jako dražší Canon EOS 5D mark, má také výrazně pomalejší zaostřování a při fotografování sportu má své velmi omezené limity, především poté

při focení do formátu RAW, počítejte, že se velmi rychle zaplní paměť, na sport nebo akční reportáž tedy Canon EOS 6D vhodný určitě není.

Další trochu nevýhoda Canonu EOS 6D je i méně talčítek na těle, čili musíte častěji nastavovat  parametry přes tlačítko menu a vstupovat do podmenu, což fotografování zdržuje.

Základní nastavení jako: clona, čas závěrky, ISO, expozice, však nastavíte přímo na těle.

Canon EOS 6D má tedy některá omezení, na druhé straně pokud potřebujete professionální kvalitu a fotoaparát pro focení krajiny,  na cestování, focení města, nebo portrétů, podává Canon EOS 6D skvělý optický výkon a je skladný i do menší fotobrašny,což oceníte například při cestování letadlem.

Opravdu velmi mne Canon EOS 6D překvapil, při nočním focení na vysoké hodnoty ISO, kdy i při ISO 8000, byly výsledné snímky velmi dobře použitelné a šum jen mírný, o čemž se můžete přesvědčit v galerii níže.